2021 Model Kia Picanto Live Donanım İnceleme

2021 Model Kia Picanto Live Donanım İnceleme

2021 Model Kia Picanto Live Donanım İnceleme

Herkese merhabalar sayın  sifiraraclar.com takipçileri,  bu haftaki incelememizde sizler için test etmiş olduğum Kia Picanto  modelini inceleyeceğiz. Kia ve Hyundai iki Güney Koreli aynı platformlarda üretilen kardeş otomobiller.  Kia  Picanto’nun boyutları her ne kadar   küçük  olsa da işlevselliği  haylice  fazla  olan  A  segmenti  hachback sınıfında  yer  alan  model  şehir  içi  kullanımı  için , özellikle  trafiği  çok  fazla  olan  İstanbul gibi  büyük  şehirlerde  manevralarda ve park konusunda sizleri birçok dertten kurtarmış  oluyor. Modelin kardeş platformu  olan aynı  ortamda, aynı şartlarda ve aynı  platformu taşıyan kardeş marka Hyundai ‘de ise A segmentindeki modeli i10 olarak  karşımıza çıkıyor, iki modelde oldukça  iddialı.

 

2021 Model Kia Picanto Live Donanım İnceleme

 

Kia  Picanto’ da atmosferik 3 silindirli 1.0 litrelik 67 beygir güç üreten tek bir motor tercih edilmiş. Ülkemizde  yalnızca  bu  motor seçeneğiyle satışa  sunuluyor. Bu  motor 5 ileri robotize bir otomatik şanzıman yani otomatikleştirilmiş manuel  şanzıman diye tabir ettiğimiz yarı – otomatik şanzımanla birlikte geliyor, aracın manuel  vitesli  hali  satışta  bulunmuyor. AMT şanzıman olarak adlandırılan bu şanzıman Kia  Picanto  açısından  şehir  içi kullanımı  için  bence  yeterli, fakat  robotize  şanzımanların  çalışma  prensibi  ötürü 1. ve 2. vites  geçişlerini  hissettirerek ve sarsıntılı bir şekilde yapıyor, bunu belirtmeliyim, düz yolda çok büyük sorun teşkil  etmesede bu durum rampa  çıkarken biraz can sıkabilir. Bu  durumda robotize  şanzımanların  kaderi olsa gerek, fakat robotize şanzımanın diğer  yarı otomatik ve tam otomatik çift kavramalı şanzımanlara göre avantajı daha az  arıza çıkarması ve tamiratının uygun olmasıyla biliniyor.

Kia  Picanto 3 farklı  donanım  seviyesiyle  satışa  sunuluyor. Bu  donanımlar  Feel,  Live ve Cool  donanım  seviyeleri. Bizim  test  aracımız  orta  donanım  olan  Live  donanımdı,  Feel  en baz  olan  giriş  seviyesi  donanımı,  Cool  ise  aracın  en  dolu  paketi  oluyor.

 

Kia  Picanto’nun  öne  çıkan  bazı  donanımları  şu  şekilde ;

  •  4.2  inç  renkli  yol  bilgisayarı
  • 8  inç  Dokunmatik  Multimedya  ekranı
  •  Bardak  tutucu
  •  Led  aydınlatmalı  Makyaj  aydınlatmaları

 

Kia Picanto Renk Seçenekleri

Araç Boyutları :

2 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir