2021 Model Yeni Kasa Skoda Fabia İnceleme

2021 Model Yeni Kasa Skoda Fabia İnceleme

2021 Model Yeni Kasa Skoda Fabia İnceleme

Herkese merhabalar, bugün ki gündem yazımızda sizlere tamamen yenilenen yeni model kasasına sahip 2021 model Skoda Fabia modelinden bahsedeceğiz.

Baştan sona komple yenilenen Yeni Skoda Fabia tanıtıldı. Yeni Skoda Fabia artık çok daha güvenli, çok daha konforlu ve oldukça ekonomik.

2021 Model Yeni Kasa Skoda Fabia İnceleme

B segmentinde ezeli rekabet kıyasıya sürüyor. Skoda Fabia yeni yüzüyle bu segmentte rakipleri için oldukça iddialı. Skoda Fabianın yenilenen modeliyle birlikte Skoda fabia 4. jenerasyonuna kavuştu. Model geçtiğimiz günlerde dünyaca tanıtıldı. Yeni Skoda Fabia, markanın geleneksel özelliklerine bağlı kalarak segmentinin en geniş otomobili olma özelliğini koruyor.

Ayrıca, gelişmiş konfor özellikleri, bir çok ileri seviye güvenlik ve asistan özellikleri de yeni Fabia’da bulunuyor. Skoda’ nın marka sloganı olan ”Simply Clever” (akıllı çözümler) özelliklerinin daha ileri seviyeye taşıdığı Fabia, modelin DNA’sında sıklıkla duyduğumuz yenilenen MQB-A0 platformu üzerine üretilmiş.

Yenilenen Dış Tasarım :

Model bir önceki kasasına göre daha sportif ve dinamik bir havaya bürünmüş. Dördüncü nesil Skoda Fabia, boyut olarak büyüdü. Yeni FABIA dinamik duruşu, sportif çizgileri ve keskin ön-arka farlarıyla birlikte, daha dinamik , agresif duran bir model haline getirilmiş. .Full LED far teknolojisi modelin en önemli öne çıkan detaylarından birisi.

Modelin, 4,108 mm uzunluğu bulunuyor. Önceki kasasının uzunluğu 4mtnin altındaydı. Yeni FABIA bir önceki kasaya göre 111 mm daha uzamış. Aks aralığı 94 mm artarak 2,564 mm’ ye ulaşmış, genişliği ise 48 mm artarak 1,780 mm olmuş .Bu boyutlarıyla yenilenen Skoda Fabia oldukça iddialı gözüküyor.

Modelin bagaj hacmi 50 litre daha artarak önemli ölçüde artış elde etti. Böylece segmentinin en büyük bagaj hacmine sahip oldu. Model B segmenti olmasına rağmen model C segmentindeki araçlara bagaj hacminde rahatlıkla kafa tutuyor. 380 litre bagaj hacmine sahip Yeni FABIA, koltuklar katlanınca 1.190 litre hacim sunuyor.

Ekonomik yakıt tüketimi:

Yeni nesil Fabia daha fazla motor seçeneğiyle birlikte düşük yakıt tüketimi sunacak. Modelde EVO nesil beş motor seçeneği bulunması bekleniyor. Euro 6d emisyon standartlarına uygun olan motorlar, 1.0 litre ve 1.5 litre hacminde olacak.

3 silindirli 1.0 litre motorlar, 65 PS, 80 PS, 95 PS ve 110 PS beygir güçlerinde Dsg şanzıman veya manuel şanzımanla kombine edilecek. 1.5 litrelik dört silindirli motor ise 150 PS güç ve 250 Nm torka sahip. Yeni FABIA motor seçeneklerine göre 5 ileri manuel, 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG çift kavramalı otomatik şanzımanla satışa sunulacak.

Yenilenen İç Tasarım :

Yeni Fabia’nın iç mekanında oldukça güzel Car-Play, Android Auto destekli, 9.2 inçe kadar opsiyon olarak satın alınabilen ekran sunuluyor. Yeni Skoda Fabia’nın dijital göstergeleri 10.25 inç olarak tercih edilebilme seçeneği sunulacak. Dijital Gösterfe Paneliyle beraber sürücüler beş farklı temayla birlikte kişiselleştirebilecekler.

Bir önceki kasasına göre 94 mm daha uzun aks aralığıyla yenilenen FABIA, arkadaki yolcular için daha büyük bir yaşam alanına sunuyor. Yenilenen Fabia’da artan ferahlık hissi, yenilenen kokpit tasarımıyla birlikte şık bir hal almış. Yeni ambiyans aydınlatmaları ve konfor özellikleriyle birlikte FABIA rakiplerine göre avantajlı bir durumda . Çok fonksiyonlu yeni nesil direksiyon simidi ise, tercihe bağlı olarak sportif üç kollu ve DSG şanzımanla F1 kulakçıklarıyla birlikte ergonomiyi artırmış.

Ayrıca yeni nesil Fabia’da, 2 bölgeli Climatronic sunulacak. Yenilenen Skoda Fabia arka havalandırma kanallarını sunmasıyla arkadaki yolcuların konforunu düşünmekle kalmıyor, B segmentinde nerdeyse sunulmayan arka havalandırma kanallarıyla birlikte , sınıfına yenilik getiriyor. Skoda Fabia arka havalandırmayı sunmasıyla birlikte rakiplerine kıyasla ergonomik açıdan öne geçiyor.

Güvenlik:

Modelde ilk kez Seyahat Asistanı, Park Asistanı ve Manevra Asistanı gibi sürüş özellikleri yer alıyor.210 km/s hıza kadar çalışan Adaptif Hız Sabitleyici, . Şerit takip asistanı, Kör Nokta Algılama Sistemi, Park Asistanı, Manevra Asistanı, Trafik İşaretleri Tanıma, Yaya ve Bisikletli Algılamalı Ön Asistan da yenilenen Skoda FABIA’ da sunulacak. Bu özelliklerin birçoğu nerdeyse hiçbir rakibinde sunulmuyor.

B segmentinde pek bulunmayan nadir özelliklerden. Sunduğu özellikler sayesinde model oldukça tatminkar edici. Yenilenen Skoda Fabia’da güvenlik sistemi hat safhada tutulmuş, model 9 adet hava yastığıyla donatılmış.

10 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir