2021 Yeni Hyundai Tucson İkinci Çeyrekte Yola Çıkıyor!

2021 Yeni Hyundai Tucson İkinci Çeyrekte Yola Çıkıyor!

2021 Yeni Hyundai Tucson İkinci Çeyrekte Yola Çıkıyor!

Herkese merhabalar, bu yazımızda sizlere, Hyundai‘nin en çok tutulan ülkemizde ve birçok Avrupa ülkesinde dünyanın ve ülkemizin en popüler olan C sınıfı Suv kategorisinde başarıyla mücadele eden Tucson modelinin yenilenmesiyle gündemdeyiz.

Hyundai Tucson ülkemizde satış rakamlarının oldukça iyi olduğu, sevilen ve tutulan bir model. Ülkemizde Suv kategorisine yönelen kullanıcı sayısı epeyce arttı.

2021 Yeni Hyundai Tucson İkinci Çeyrekte Yola Çıkıyor!

Hyundai Tucson tamamen yenilendi. Yenilenen Hyundai Tucson N- Line versiyonuyla gündeme geldi. Yeni Hyundai Tucson keskin hatlı ve model görünümüyle beraber oldukça dinamik ve sportif hatlara sahip. Hyundai markasının yeni tasarım dili yenilenen ve ülkemizde satışı aktif olarak yapılan yeni İ20 ve Elantra modellerinde bulunan yeni tasarım anlayışı Yeni tucson modelinde de mevcut. Araca ön taraftan bakıldığında oldukça heybetli bir duruşunun olduğunu söylemek mümkün.Yeni Hyundai Tucson‘un ülkemize gelmesi ve satışının başlaması için 2021 yılının ikinci çeyreği ön görülüyor.

Dinamik Tasarım:

Hyundai’ nin Yeni Tucson modelinde, markanın yeni tasarım anlayışı olan “Sensuous Sportiness” ile birlikte geliyor. Sportif görünümle dikkat çekilmek istenen otomobilde agresif karakteri perçinleyen geniş hava girişli ön tampon, parlak siyah parametrik ızgara, N Line logolar, difüzörlü arka tampon, aerodinamik bagaj spoyleri, çift çıkışlı egzoz susturucusu, gövde rengi çamurluk kaplamaları, 19 inç jantlar, ve bir önceki kasasına göre modelin daha alçak ve geniş durması dikkatleri çeken noktalardan bir tanesi. Yeni Tucson 7 farklı gövde rengiyle satışa sunulacak. Tucson N Line’da isteğe bağlı olarak parlak siyah tavan renk seçeneği de opsiyonel olacak.
Yeni Hyundai Tucson’ un sportif tasarımıyla birlikte modele yeni sürüş özellikleride eklenmiş. Üstün düzey sürüş özellikleriyle de iddiasını sağlamlaştıran Hyundai Tucson N Line, üstün bir yol tutuş için Elektronik Kontrollü Süspansiyon sistemi ile donatılmış. Bununla birlikte araçta rijit bir süspansiyon sistemi ve yol tutuşu hedeflenmiş. ESC sayesinde sürüş dinamikleri, yol ve kullanım tarzına göre otomatik olarak adapte olabiliyor. Hıza ve sürüş koşullarına göre anlık olarak reaksiyon gösteren bu süspansiyon, özellikle virajlarda her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetini kontrol ederek yalpalamayı, yatay ve dikey hareketleri azaltıyor. Hyundai Motor Europe Teknik Merkezi’ndeki (HMETC) mühendisler tarafından geliştirilen bu sistem, böylelikle aracın sportif görünümüne uygun olarak daha da fazla sürüş keyfi sağlıyor.

Motor Seçenekleri:

Yeni Hyundai Tucson’un motor seçenekleri incelenecek olursa ,ülkelerin kullanım ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda seçilen motor seçenekleriyle alakalı, 1.6 litrelik 265 PS gücündeki Plug-in Hybrid teknolojisiyle birlikte geliştirilen yeni bir motor seçeneği var. Aynı motorun 230 PS gücündeki bir hybrid versiyonu daha bulunurken ayrıca 48V Hafif Hibrit ile donatılan 180 veya 150 PS’lik seçenekleri de var. Elektrifikasyon destekli olmayan turbo beslemeli, benzinli 1.6 T-GDI seçenek 150 PS güç üretirken, 136 beygir gücündeki 1.6 litrelik dizel ünite ise 48V Hafif Hibrit teknolojisi ile donatılmış. Yeni Tucson , 2021 yılının ikinci çeyreğinden itibaren Avrupa’da satışa sunulacak. Hibrit ve Plug-in Hybrid versiyonlar ise yaz aylarında showroomlarda sahiplerini bekliyor olacak.

16 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir