Otomobillerde Kullanılan Cam Filmi Nedir?

Otomobillerde Kullanılan Cam Filmi Nedir?

Otomobillerde Kullanılan Cam Filmi Nedir?

Bugün ki gündem konumuz araçlarda kullanılan cam filmleri hakkında olacak. Bu yazımızda cam filmi nedir? Nerde yaptırılmalıdır?, ürünlerde kullanılan malzeme , marka çeşitliliği, yaptırırken nelere dikkat edilmeli? gibi sorularınızın birçoğuna yanıt bulabileceksiniz.

Cam Filmi Nedir?

Otomobillerde kullanılan cam filmlerinin büyük ölçüde faydası bulunuyor, yazın sıcak aylarda güneş ışınlarından korunmak için çoğu araç kullanıcısı araçlarına cam filmi yaptırıyor.

Cam Filminin Faydaları Nelerdir?

-Cam filmi dışardan araç içerisini göstermeyen , içerden ise dışarıyı net bir şekilde görmenizi sağlar.

-Güneş ışınlarından korur, UV özelliği vardır.

-Kaza benzeri durumlarda , camın tamamen patlayıp cam tanelerinin araç içerisine girmesini engelleyerek araç

içindekileri korumuş olur.

-Hırsızlık benzeri durumlarda camın tamamen parçalanmasını önler.

Cam Filmi Kaç Numara Olmalı?

0.5, numarayla 4 numara arasına kadar cam filmi numaraları bulunmaktadır. 1 numara, 2 numara şeklinde ilerlemektedir. Burada numara sayısı arttıkça cam filminin koyuluğu artmaktadır. İdeal olan numaralar genelde 2 numaradır, 0.5 numara ise özel en ön cam için olan görüş filmlerindendir.

Cam Filmi Muayeden Geçer Mi?

Bundan yaklaşık 2-3 sene öncesinde araç cam filmleri yasaklanmıştı. Daha sonrasında günümüzde cam filmi kullanımıyla ilgili herhangi bir yasak bulunmuyor. Burada ki tek şart sürücünün dışardan görünecek şekilde olan koyulukta cam filmini kullanmasıdır. Cam filmleri muayeden hafif kusurlu olarak geçmektedir.

Cam Filmi Kullanmanın Cezası Var Mı?

Cam filminde en ön cama film çektirmek yasak olmak üzere, en ön cam hariç diğer camlar için serbesttir.

Cam Filmi Uygulamasında Dikkat Edilecek Noktalar:

-Cam filminin uygulayacağı yer kapalı bir ortamda, toz bulunmayan ortam olmalıdır.

-Cam filmi uygulamasının en önemli inceliklerinden birisi temizliktir, cam temizleme sırasında kaydırıcı bir solüsyonla camın temizliği çok iyi şekilde yapılmalıdır, eğer cam yeterince temizlenmezse filmle camın arasında küçük küçük baloncuk denilen toz tanecikleri kalır, bu istenmeyen bir durumdur.

-Cam filmi dışardan kesilmeli , araca içerden uygulanmalıdır.

-Film cama uygun şekilde düzgün bir şekilde kesilip tam ölçü alınmalıdır.

-Cam filmi yapıştırılırken ragle yardımıyla filmin içindeki su iyice dışarı çekilmelidir ve fön yardımıyla ısıtılmalıdırki, filmde leke, kabarcık, dalgalanmalar, baloncuk kalmaması için.

Cam Filmi Marka Tavsiyesi :

Cam filminde kullanılacak marka tavsiyesi olarak , başta; LLumar, 3M, SolarGard, Winplus, B+ American gibi markaları tavsiye ederim. Bu listede saydığım filmler 10 yıla kadar malzeme ve işçilik garantilidir.

Oto aksesuarcıların kullandığı 150-200 TL’lik filmler 2-3 yıl gibi bir sürede ömrünü tamamlıyor, ve görüntü açısından da bir LLumar , 3M , SolarGard kalitesinde değiller. Cam filmi epeyce zahmetli bir iştir, dolayısıyla marka üren gösterelim. ünleri seçmeye , iyi işçiliği olan firmaları seçmeye özen gösterelim.

11 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir